قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

مجموعه بندهای قوانین و مقررات نگارش شده در این بخش به منظور ارتباط تجاری هر چه بهتر شرکت پـی پــول با کاربران و شرکت‌‏ها می‏‌باشد. با خواندن دقیق هر بخش، از نحوه ارتباط شرکت پـی پــول اطلاع یابید. این قوانین ممکن است در آینده دچار تغییر شوند. با این حال، شرکت پـی پــول موظف است در صورت هرگونه تغییر، کاربران خود را مطلع سازد.

۱- پـی پــول امکان شارژ کیف پول، پرداخت از طریق کیو آر کد و خرید شارژ را در اختیار کاربران خود قرار می‌‏دهد. در صورت ثبت نام کاربر در سامانه پـی پــول، این شرکت خدمات ذکر شده را در اختیار وی قرار می‌‏دهد و از طرف مقابل کاربر وظیفه دارد تمامی قوانین و مقرارت شرکت پـی پــول را رعایت کند.

۲- قوانین نگارش شده شامل تمامی محصولات و خدماتی است که توسط شرکت پـی پــول عرضه می‏‌شود. این موضوع شامل محصولات یا خدماتی که در آینده توسط شرکت پـی پــول تولید و عرضه می‌‏شوند نیز خواهد بود.

۳- با توجه به شرایط و قوانین وضع شده درون شرکت، استفاده از خدمات پـی پــول برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می‌‏باشد. شرکت پـی پــول این اختیار را دارد تا در صورت شناسایی اینگونه افراد، حساب کاربری آن‏ها را مسدود سازد.

۴- شرکت پـی پــول در ایران فعالیت می‌‏کند در نتیجه فعالیت‌‏های این شرکت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. شرکت پـی پــول این اختیار را دارد که در صورت شناسایی فعالیت‏هایی که بر خلاف قوانین مدون جمهوری اسلامی ایران باشد، افراد یا گروه‏های مرتبط را به مراکز و نهادهای مربوطه ارجاع دهد. عواقب این‌ گونه رفتارها به صورت مستقیم بر عهده افراد خاطی خواهد بود.

۵- شرکت پـی پــول خود ناظر بر عملیات و تراکنش‏‌های انجام شده در سامانه است. در صورتی که این شرکت، مجموعه فعالیت فرد یا افرادی را سوءاستفاده از سیستم برداشت کند، این اختیار را دارد که به صورت یک طرفه و بدون اطلاع به کاربر حساب کاربری وی را مسدود سازد.

۶- پذیرندگانی که در شرکت پـی پــول فعالیت می‏‌کنند، تصدیق می‌‏نمایند که برای فعالیت در جمهوری اسلامی ایران مجاز می‏‌باشند. شرکت پـی پــول هیچگونه وظیفه‌‏ای برای نظارت بر فعالیت‌‏های روزانه پذیرندگان ندارد و در صورت بروز هرگونه نقص قانون و مقررات، هیچ مسئولیتی بر عهده شرکت پـی پــول نمی‌‏باشد.

۷- پذیرندگانی که در شرکت پـی پــول فعالیت می‌‏کنند موظفند که مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی فعالیت کنند. این قوانین شامل، بدون قید محدودیت، قانون تجارت الکترونیکی، قانون جرایم رایانه‌‏ای، دستورالعمل‌‏ها و الزامات اعطای نماد الکترونیکی، مصوبات شورای پول و اعتبار و بخشنامه‏‌های بانک مرکزی هستند.

۸- تمامی اطلاعات جمع آوری شده از کاربران یعنی نام و نام خانوادگی و شماره تماس، نزد شرکت پـی پــول محفوظ است. مبنای انتقال اطلاعات در شرکت پـی پــول بر پایه شفافیت و درستی داده‌هاست. در نتیجه در صورتی که فرد ثبت نام کننده با نام یا شماره واقعی خود ثبت نام نکند، مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از نام و شماره وی بر عهده خود فرد است.

۹- اطلاعات حساسی که کاربران در حساب کاربری خود در پـی پــول ذخیره دارند، نزد شرکت پـی پــول محفوظ می‏‌ماند. این اطلاعات شامل موجودی اعتبار کاربر در کیف پول پـی پــول می‏‌شود و اجازه دسترسی به این اطلاعات به هیچ فرد یا شرکت دیگری داده نخواهد شد. در صورتی که کاربر این اطلاعات را نشر دهد، مسئولیت سوءاستفاده از اطلاعات حساب کاربری وی بر عهده خود کاربر خواهد بود.

۱۰- شرکت پـی پــول پس از ثبت نام پذیرندگان، درستی اطلاعات را با آن‏ها بررسی می‏‌کند. در صورتی که حساب بانکی پذیرندگان با نام آن‌‏ها مغایرت داشته باشد، این مورد با پذیرندگان بررسی خواهد شد. در این حالت، اگر پذیرنده این مغایرت را بپذیرد و هر گونه سوءاستفاده از حساب بانکی وی شکل گیرد، مسئولیت با خود پذیرنده خواهد بود.

۱۱- شرکت پـی پــول به منظور ارائه خدمات بیشتر، شرایط کارمزدی خود را به صورتی قرار داده است که مطابق قوانین بانک مرکزی باشد. بانک مرکزی صریحتاً اعلام می‏‌کند که کیف پول‏‌های مجازی امکان نگهداری پول‌‏های پذیرندگان را ندارند چرا که این عمل به مثابه خلق پول است. به همین دلیل شرکت پـی پــول، حساب پذیرندگان خود را در اولین سیکل بانکی تصفیه می‌‏کند.

۱۲- در صورتی که کاربری قصد داشته باشد موجودی حساب خود را زودتر از سیکل بانکی دریافت کند، می‌‏بایست کارمزد مربوطه آن را پرداخت کند.

۱۳- بیشترین مبلغ شارژ کیف پول در درگاه در سامانه پـی پــول، دویست هزار تومان می‏‌باشد.

۱۴- در تعداد تراکنش‏‌های روزانه افراد، محدودیتی از جانب سیستم پـی پــول قرار داده نشده است.

۱۵- محدودیتی برای حداکثر میزان پول نگهداری شده در حساب کاربری وجود ندارد.

۱۶- در صورت بروز اشتباه در شارژ کیف پول یا خطا در پرداخت، سامانه پـی پــول این امکان را برای افراد ایجاد کرده است که وجه نقد خود را از سیستم طلب کنند.

۱۷- کاربران می‏‌توانند در صورت عدم تمایل به ادامه کار با شرکت پـی پــول، فعالیت خود را متوقف نمایند. در این راستا شرکت پـی پــول موظف است تصفیه حساب لازم را با کاربر مورد نظر انجام دهد. با این حال اطلاعات کاربر از پایگاه داده پـی پــول برداشته نخواهد شد.