کیوآر کد(qr code) چگونه کار میکند

کیوآ(qr code) چگونه کار میکند

حتی اگر هرگز در مورد کد QR چیزی نشنیده باشید ، به احتمال زیاد ناخودآگاه با آنها آشنا هستید. این روزها کدهای QR در طیف وسیعی از مواد بازاریابی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در طی چند سال گذشته ، آنها بیش از هر زمان دیگری رایج شده اند.

 

کد QR چیست؟

کیوآر کد پی پول برای پرداخت کرایه تاکسی

اگر به تصویر کار دارای qr code نگاهی بندازید, متوجه می شوید که یک گرافیک عجیب و غریب متشکل از مربع ها و نقاط سیاه وجود دارد. در اصل ، کد QR به نظر می رسد.

ایده پشت یک کد QR ایجاد تصویری است که بتواند توسط هر گوشی هوشمند امروزی اسکن شود (با یک برنامه خواننده کد QR) و به معنی معنی دار تری تبدیل شود. کدهای QR غالباً شامل اطلاعات آدرس و پیوندهای آدرس وب هستند ، اما می توانند برای هدایت کاربران تلفن های هوشمند به بسیاری از رسانه های دیگر (به عنوان مثال فیلم ها ، تصاویر و غیره) استفاده شوند.

بدیهی است که همه اینها خوب و خوب است ، اما در واقع کد QR چیست؟ مطمئناً می توانید فقط یک آدرس وب را در تلفن خود تایپ کنید و از این طریق از وب سایت بازدید کنید؟ اگرچه ممکن است درست باشد ، اما هدف یک کد QR ساده کردن روند کار است. صفحه کلیدهای تلفن های هوشمند (یا رایانه لوحی) در مقایسه با صفحه کلیدهای دسکتاپ / لپ تاپ روی حیله و تزویر است و در بیشتر اوقات ، مردم به راحتی نمی توانند آدرس های وب سایت را در تلفن های هوشمند خود تایپ کنند.

بازاریابان از یک کد QR برای ساده سازی فرایند استفاده می کنند و بنابراین افراد بیشتری را به بازدید از یک وب سایت یا بخشی از محتوا ترغیب می کنند. به همین دلیل است که بازاریابان به طور منظم کد QR را بر روی آگهی ها ، کارت های بازرگانی ، بروشورها ، جزوه ها ، پوسترها و موارد دیگر قرار می دهند.

اساساً ، یک کد QR به همان شیوه بارکد در سوپرمارکت کار می کند. این یک تصویر قابل اسکن توسط ماشین است که با استفاده از دوربین گوشی هوشمند فوراً قابل خواندن است. هر کد QR متشکل از تعدادی مربع و نقطه سیاه است که اطلاعات خاصی را نشان می دهد. وقتی تلفن هوشمند شما این کد را اسکن می کند ، این اطلاعات را به چیزی تبدیل می کند که به راحتی برای انسان قابل درک باشد.

خیلی ساده ، یک کد QR یک قطعه داده رمزگذاری شده است. داده های موجود در یک کد QR می تواند به صورت عددی ، عددی ، دودویی یا کانجی باشد (کانجی شکلی از حروف چینی است که در سیستم نوشتاری مدرن ژاپنی استفاده می شود)

اگرچه این توضیح فنی درباره نحوه کار کد QR است ، اما نکته بسیار مهمتری که باید بر روی آن تمرکز شود این واقعیت است که می توان کدهای QR را با لمس یک دکمه توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان که از تلفن هوشمند روشن استفاده می کنند ، اسکن کرد. به صورت روزانه این باعث می شود آنها برای بازاریابان عالی باشند.

اگر تا به حال کد تلفن QR خود را اسکن کرده باشید ، احتمالاً متوجه شده اید که می تواند خیلی سریع اسکن شود (ما در اینجا با یک یا دو ثانیه صحبت می کنیم). این باعث می شود که کدهای QR راهی بسیار ساده برای دسترسی فوری به اطلاعات ذخیره شده باشد که به نوبه خود آنها را به یک راه حل مناسب برای بازاریاب های تشنه تبدیل تبدیل می کند.

 

چگونه QR Code ایجاد می کنیم؟

کیوآر کد چگونه کار میکند

در این مرحله ، ممکن است شما با استفاده از کد QR در مواد بازاریابی خود فروخته شوید ، اما احتمالاً با خود فکر می کنید که چگونه می خواهم یکی از اینها را ایجاد کنم؟ خوشبختانه ، شما نیازی به آموزش “زبان کد QR” به خود ندارید زیرا تعداد زیادی مولد آنلاین کد QR وجود دارد که فقط منتظر استفاده هستند. اینها کل فرآیند تولید کد QR را بسیار ساده می کند.

یکی از مولدهای کد QR مورد علاقه ما GOQR.me است زیرا هم کاربردی است و هم استفاده از آن آسان است. برای استفاده از مولد کد QR ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که متن ، URL ، شماره تلفن ، پیام کوتاه یا کارت ویزیت را که می خواهید قابل اسکن باشد وارد کنید. وب سایت بقیه کارها را برای شما انجام می دهد و در عرض چند ثانیه یک کد QR کاملاً کاربردی برای شما ایجاد می کند. در GOQR.me ، شما می توانید کد QR را فقط با کلیک یک دکمه بارگیری یا تعبیه کنید.

توجه: تعداد زیادی تولید کننده آنلاین کد QR دیگر وجود دارد ، فقط عبارت Google generator کد QR (یا بینگ) توسط Google (و یا Bing) وجود دارد و به احتمال زیاد با میلیون ها نتیجه مواجه خواهید شد. فقط مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

بسیاری از مردم این را درک نمی کنند اما شما در واقع مجبور نیستید از یک تصویر کد QR سیاه و سفید خسته کننده استفاده کنید. در حقیقت ، پس از ایجاد QR اساسی ، می توانید رنگ ها ، گرافیک ها و موارد دیگر را ویرایش کنید تا یک طراحی کاملاً منحصر به فرد ایجاد کنید.

 

چه تغییراتی نمیتوانید بر کد اعمال کنید:

قبل از اینکه در مورد مناطقی از کد QR شما صحبت کنیم که می توانید تغییر دهید و با آنها خلاقیت ایجاد کنید ، ما در مورد قسمتهایی صحبت خواهیم کرد که همیشه باید ویرایش نشده باقی بمانند.

موارد قابل توجه در کیوآر کد

در بالا ، می توانید نسخه کد شده رنگی کد QR fastprint.co.uk خود را مشاهده کنید. مناطق برجسته شده قسمتهای مختلف کد QR را نشان می دهد که قابل تغییر نیست. توضیحات مربوط به هر منطقه در زیر است:

  • آبی: سه مربع در گوشه های کد QR که به رنگ آبی برجسته شده اند ، روی هر کد QR که با آن روبرو می شوید وجود خواهد داشت. اینها اساساً نشانگرهای موقعیت هستند و وظیفه آنها این است که به اسکنر بگویند لبه های کد QR کجا هستند.
  • نوارهای نارنجی: دو نوار نارنجی نقطه های سیاه و سفید متناوبی را نشان می دهند (دقیقاً مانند عبور از گورخر). وظیفه این نوارها این است که به اسکنر محل قرارگیری ستون ها و ردیف های نقاط سیاه و سفید را مشخص کنند. آنها با نام الگوهای زمان بندی کار می کنند.
  • قرمز: نواحی قرمز رنگ کد QR به اسکنر می گوید که چه نوع اطلاعاتی رمزگذاری می شود (به عنوان مثال URL وب سایت ، پیام کوتاه ، اطلاعات کارت ویزیت ، الفبای عددی ، عددی و غیره).
  • سبز: مناطق سبز نشان دهنده شماره نسخه کد QR است. این موارد در کدهای QR با تعداد نسخه های مختلف از 6 تا 40 مورد استفاده قرار می گیرند. اگر نسخه کد QR شما کمتر از 6 باشد ، نیازی به اسکنر نیست که نسخه مشخص شده داشته باشد زیرا قادر است آن را از مناطق جداگانه تنظیم کند. کد QR
  • مربع زرد: مربع زرد همچنین بخشی ثابت از هر کد QR است زیرا به عنوان یک نشانگر هم ترازی عمل می کند. در برخی از کدهای QR بزرگتر ، ممکن است تعدادی از این موارد را مشاهده کنید زیرا اسکنر برای اطمینان از ترازبندی دقیق تر ، از موارد بیشتری استفاده می کند.

 

چه تغییراتی میتوانید بر کد اعمال کنید:

مراحل برای استفاده از کیوآر کد

در این مرحله ، ممکن است فکر کنید که می توانید هر قسمت از کد QR را به غیر از بخش های ذکر شده در بالا تغییر دهید. اگر به این فکر می کنید ، هم حق دارید و هم غلط.

ناحیه باقیمانده کد QR به بخشهای مختلف تقسیم می شود (ماژول نامیده می شود). هر ماژول از هشت مربع سیاه و سفید تشکیل شده است که با هم جمع شده اند (بهترین راه برای فکر کردن مانند بایت است).

هنگامی که یک اسکنر QR در حال اسکن یک کد QR است ، در واقع این ماژول ها را به طور مستقل اسکن می کند. این بدان معنی است که اگر یکی از هشت مربع (یا بایت) موجود در ماژول پوشانده شود ، اسکنر کل ماژول را “غیرقابل خواندن” می کند.

 

در اینجا حروف و معانی آنها وجود دارد:

  • حرف H: اگر به کد QR شما کد “H” داده شود ، می توانید تا 30٪ کد را بپوشانید یا تغییر دهید (یعنی اگر 120 نقطه / بایت داشته باشید ، قادر خواهید بود حدود 36 مورد از آنها را بپوشانید)
  • حرف Q: شما قادر خواهید بود تا حدود 25٪ از کد خود را تغییر دهید (یعنی اگر 120 نقطه / بایت داشته باشید ، می توانید حدود 30 مورد از آنها را پوشش دهید)
  • حرف M: شما قادر خواهید بود تا حدود 15٪ از کد خود را تغییر دهید (به عنوان مثال اگر 120 نقطه / بایت داشته باشید ، می توانید حدود 18 مورد از آنها را بپوشانید)
  • حرف L: شما قادر خواهید بود تا حدود 7٪ از کد خود را تغییر دهید (به عنوان مثال اگر 120 نقطه / بایت داشته باشید ، می توانید حدود 8 تا 9 مورد آنها را بپوشانید)

باید به خاطر داشته باشید که این فقط یک راهنمای خشن است ، بنابراین آزمایش مداوم کد QR شما ضروری است.

نتیجه

امیدواریم که ما توانسته باشیم کدهای QR و نحوه کار آنها را کمی روشن کنیم ، اما اگر س otherال دیگری دارید ، لطفا دریغ نکنید که با ما تماس بگیرید ، ما همیشه خوشحال هستیم که به شما کمک می کنیم.

ایجاد کدهای QR اگر فقط بخواهید یک طرح اساسی ایجاد کنید بسیار ساده است اما اگر به دنبال ایجاد یک کد QR کاملاً سفارشی هستید ، همه چیز ممکن است پیچیده شود. معمولاً ایده خوبی است که در صورت امکان این کار را به یک طراح گرافیک باتجربه و با آگاهی از کدهای QR بسپارید.

Leave a Comment